close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Świdnica gotowa do szczepień

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-04-15
  • whatshot 80
Świdnica gotowa do szczepień

Świdnica, podobnie jak Strzegom, przygotowuje się do otwarcia Punktu Szczepień Masowych. - Miasto będzie gotowe do uruchomienia punktu 19 kwietnia. Jednak to od kiedy zacznie on funkcjonować, zależeć będzie od decyzji rządu – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Punkt szczepień będzie się mieścił w hali lodowiska na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej 33. Jego obsługę zapewni wyspecjalizowana kadra medyczna z przychodni „Eskulap”. Koordynatorem działań będzie Piotr Pamuła, zastępca komendanta hufca ZHP w Świdnicy.

Przygotowanych zostanie pięć stanowisk. Planuje się szczepić około 500 osób dziennie – w miarę pozyskiwania szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Miasto zapewni m.in. obsługę logistyczną, wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy, środki higieniczne, środki ochrony osobistej, lodówki.

- Przy sprawnym przeprowadzeniu akcji szczepieńpomogą także wolontariusze, którzy już licznie zgłosili chęć pomocy. Jest wśród nich wielu harcerzy, urzędników i radnych. Wszystkim serdecznie dziękuję – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Fot.: W.Bąkiewicz


Tagi: