close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Oddali cześć pamięci niezłomnych bohaterów [AUDIO+FOTO]

Oddali cześć pamięci niezłomnych bohaterów [AUDIO+FOTO]

28 lutego, w przeddzień obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Związek Strzelecki Oddział Strzegom zorganizował na deskach Strzegomskiego Centrum Kultury unikatowy spektakl muzyczny.

 - Na przygotowanie mieliśmy zaledwie dwa tygodnie, więc była to akcja niezwykle spontaniczna i cieszę się, że udała - podkreśla  st. sierż. Błażej Kołodziej, reżyser i organizator przedstawienia.

W spektaklu wzięli udział członkowie Związku Strzeleckiego, w tym sekcji artystycznej, która rozpoczęła działalność przy organizacji. Na scenie pojawili się bardzo młodzi, ale i dojrzali wykonawcy, tworzący międzypokoleniową trampolinę przekazu historycznego.

Wydarzenie było okazją do nadania honorowego tytułu "Młody Aktywny Strzegomianin", który z rąk włodarza Strzegomia przypadł Błażejowi Kołodziejowi.

- To niesamowicie ambitny człowiek. Znam go od lat i podziwiam jego pracę na rzecz lokalnej społeczności i te wydarzenia, które podejmuje. Cały czas obserwujemy jego aktywność i chęć do pracy, którą teraz nagradzamy - wskazał Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia tuż przed wręczeniem nagrody.

Występ odbył się z udziałem publiczności w najwyższym reżimie sanitarnym, przy zapełnieniu 50% sali Strzegomskiego Centrum Kultury. Wśród publiczności znaleźli się przedstawiciele Wojska Polskiego, duchowieństwa oraz radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu z wydarzenia w formie podcastu oraz zapraszamy na emisję audycji 1 marca o godzinie 9:15 i 15:15 w Radiu Sudety 24 na 101.7 fm.


Tagi: