close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

111 urodziny Pana Stanisława Kowalskiego [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-04-14
  • whatshot 101
111 urodziny Pana Stanisława Kowalskiego [FOTO]

14 kwietnia swoje 111 urodziny obchodzi Stanisław Kowalski. Świdniczanin jest najstarszym lekkoatletą w Polsce, Europie, a może i na świecie. 

 
Pan Stanisław co prawda nie planuje już startów, ale nadal ma w sobie dużo życiowej energii i pogody ducha. Z okazji urodzin wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa złożył solenizantowi serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dobiegnięcia do kolejnej setki. Pana Stanisława odwiedził także Wacław Kroczek z Gerontology Research Group, który wręczył jubilatowi oficjalny certyfikat potwierdzający, że jest on najstarszym mieszkańcem Dolnego Śląska, najstarszym żyjącym mężczyzną w Polsce, 3 najstarszym mieszkańcem w Polsce, 4 najstarszym żyjącym Europejczykiem oraz 13 najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie. 
Pan Stanisław Kowalski, rocznik 1910, swoją sportową przygodę rozpoczął w wieku lat …104. Do tej pory, na Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, wynikiem 7.50, ustanowił rekord Europy w kategorii M 100 w rzucie dyskiem. Pan Stanisław ustanowił także nowe rekordy Polski oraz rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą (4, 27), rzucie dyskiem (7,50) i biegu na 100 m. (34, 50). Jego ostatni start miał miejsce podczas XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu, 12 marca 2016 r.
 
Jubilatowi życzymy dużo zdrowia i kolejnych stu lat!

Fot. Starostwo Powiatowe w Świdnicy


Tagi: